Kurumsal Kültür

Bir organizasyonun üyelerini karakterize eden ve doğasını tanımlayan paylaşılan değerler, tutumlar, standartlar ve inançları ifade eden her şey.

Our People Teşvikleri

Our People tarih yazar

Our People yenilikçiliği benimser

Our People geleceği inşa eder


Yaratıcı mükemmellik konusunda tutkulu olan yüksek performanslı bir takıma öncülük etmek, yeni fikirleri ortaya çıkarmayı seviyorsanız doğru adrestesiniz.


Sürdürülebilirlik ve stratejik önceliklerimiz

Sürdürülebilirlik stratejimiz, stratejik önceliklerimizdeki ilerlemeyi üç ana yoldan desteklemektedir:


Yeni işletmeye erişim: Giderek artan sayıda müşteri, sürdürülebilirlik değerlerini ve isteklerini paylaşan iletişim hizmetleri ortakları aramaktadır. Sorumlu ve sürdürülebilir iş uygulamalarına olan bağlılığımız, bu ortaklıklar üzerine inşa etmemize ve müşteri tedarik süreçlerinde sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılamamıza yardımcı olmaktadır.


Becerilere erişim: Güçlü istihdam politikaları, becerilere yatırım ve kapsayıcı çalışma uygulamaları, endüstrimizin daha iyi kurulduğu yeni pazarlar dahil olmak üzere, konumlarımızdaki tüm disiplinlerde müşterilerimize hizmet etmek için ihtiyaç duyduğumuz yetenekli kişileri işe almamıza, motive etmemize ve geliştirmemize yardımcı olmaktadır.


Verimlilik, risk ve itibar: İşletmemizin sosyal ve çevresel etkilerini yönetmek ve kendi standartlarımıza uygun standartlar benimseyen tedarikçi ortakları seçmek, işletme için maliyetleri ve riskleri azaltabilir, ayrıca verimliliği artırabilir ve itibarımızı koruyabilir.


Görsel Atölye'de, birçok Öncüler sürdürülebilir iş dünyasında çalışarak müşterilerimizin marka amaçlarını oluşturmalarına ve sürdürülebilirliği ürünler, pazarlama ve iletişimin içine yerleştirmelerine yardımcı oluyoruz.


Demografik, teknolojik, sosyal ve çevresel güçler müşterilerimiz için yeni zorluklar, belirsizlikler ve fırsatlar yaratmaya devam etmektedir.


Büyüyen ve yaşlanan bir nüfus yeni pazarlar yaratıyor, ancak kamu hizmetleri ve kaynaklara benzeri görülmemiş bir talep getiriyor. İklim değişikliği ve kaynak kıtlığı konusundaki zorluk giderek tarımdan inşaata sektörler tarafından hissedilirken, diğer endüstriler düşük karbonlu inovasyonla ilgili fırsatlardan yararlanmaktadır. Hızlı teknolojik değişim, eski işletme modellerini bozmaya devam ederken, otomasyon nedeniyle iş kaybıyla ilgili olanlar da dahil olmak üzere yeni sosyal zorluklar yaratmaktadır.


Müşterilerimiz, ajans arkadaşlarımızın yaratıcılığı ve etkinliği sayesinde Görsel Atölye şirketlerini tercih ederler. İnsan yönetimi ve bilgi aktarımı, Görsel Atölye için çok önemli bir konular arasında.


Hedeflerimiz

En yetenekli insanları işe almayı, sürkilasyonun en aza indirilmesi ile, kapsayıcı çalışma pratikleri, çalışma ortamı ve felsefesini benimsetmeyi, onlara yatırım yapmayı ve böylece müşterilerimiz için mükemmel işler yapmayı hedefliyoruz.


Nelere odaklanırız:

— Yeteneksel perspektif

— Çeşitlilik ve kapsam (Demografik farklılıklara rağmen tek kimlik)

— Eğitim ve kişisel gelişim

— Staj, kalifiye çalışan yetiştirilmesi

— Sağlık ve Sıhhat

— Ödül ve derecelendirme

— İşimizin değeri


Güçlü politikalarımız ve esnek ve çalışma uygulamalarımız, yetenekli aday havuzundan işe almayı ve ajanstaki arkadaşlarımızdan en iyi şekilde faydalanmamızı sağlıyor.


Farklı bir disiplinlerden gelen çalışanlarımız sayesinde, daha yaratıcı ve etkili olup, endüstrimizde daha az bilinen yeni pazarların keşfedilmesi dahil olmak üzere, müşterilerimizin zihinlerindeki konumlanmamızı oldukça iyi seviyelerde olacağının teminatıdır.


Sürdürebilirlik etkisi

Önde gelen kariyer alanındaki çalışmalarımız ile, gerek çalışanlarımızın bireysel haklarını korumakla kalmaz hatta onlara daha iyi bir kariyer yapma olanağının önünü açar.


Zorluklar ve İkilemler

Sektörümüzde yetenekli insanlar için şiddetli bir rekabet var ve bu çalışan sirkülasyonuna katkıda bulunabilir.

İşyeri stresi, hızlı tempolu ve müşteri odaklı endüstrimizde kaçınılmaz bir unsurdur.


İstihdam

— İnsanlarımızı nasıl işe alır, korur, geliştirir ve bağlarız:

— Becerilere erişim (eğitim ve staj dahil)

— Çeşitlilik ve katılım

— Çalışan katılımı

— Personel ilişkileri

— Çalışan refahı

— İstihdam uygulamaları / insan hakları

— Sağlık ve güvenlik

— Eğitim ve Geliştirme


Görsel Atölye, markalar, ürünler ve onlarla etkileşim içinde olanlar için anlamlı yenilik yaratmak için birlikte çalışan eklektik bir tasarımcı, hikaye anlatıcı, stratejist, geliştirici ve mühendis ekibinden oluşur. Bu tür endüstri lider şirketlerinden edindikleri farklı tecrübelerini getiriyorlar.

Qreative, tüm meslektaşlarınızın alanlarında olağanüstü işler başardıkları bir tutkulu takımın adıdır. Ajansımızın ilk açıldığı günden beri süre gelen farklı atmosfer amacına uygun ortak hedefler peşinde koşan ekibe sahip olmamız, bizim için büyük şans.


Bütün ajanslar için rüya takıma sahip olmaları muhtemel. Rekabet çok çetin. Kuşkusuz biz de işe almalıyız. Ayrıca, işbirliğini teşvik etmeli, bilgi paylaşımını desteklemeliyiz. Model olarak aslında profesyonel takım değil, bir aile olarak modelliyoruz. Kardeşlerin alışılmadık davranışlarına rağmen, ailelerine koşulsuz sevgiyle bağlıdır. Öncüler, kendilerini ve çevresindekileri takımın en iyi olmalarına teşvik ediyor, ekibin diğer üyeleriyle ilgileniyor ve sonsuza dek takımda olmayabileceğini biliyor.


Ekibimizin yönlendirmesine bakarsak, yöneticilerin takım üyelerinin her biriyle sıklıkla nerede bulundukları hakkında iletişim kurmaları çok önemlidir, bu nedenle sürprizler nadir gerçekleşir. Ayrıca, herhangi bir çalışan için, "Ayrılmayı düşünüyorsam fikrimi değiştirmek nelerden vazgeçebilirsin?" Diye sorarak yöneticileriyle fikir alışverişi yapmak mantıklı yoldur. Dürüstlük ve iyilik arasındaki gerginlikte dürüstlük koltuğuna yaslanmış oluruz . Yine de ne kadar dürüst olursanız olun, insanları saygı ile yaklaşırız.


Öncüler takımında, insanlar hatalar yapmaktan korkuyor olabilir. Aslında, tam tersi. Her şeyi denemelerine rağmen gelişme çabası içinde bolca hata yapılabilir mesele değil. Kişinin arzulanan katma değer çabası olarak değerlendiririz.


Öncüler takımı, işbirliği ve güven içinde iyi çalışıyor çünkü meslektaşlarınız yaptıkları işte son derece yetenekli ve başkaları ile iyi çalışıyor. Özverili çalışmayı tanımlarken, "Meslektaşlara yardım etmek için zaman ayırın. Açık ve proaktif bir şekilde bilgi paylaşıyorlar: "Yeni meslektaşlarımızın kendilerini çok mutlu hissetmelerini ve etkili olmaları için ihtiyaç duydukları tüm desteği almalarını isteriz.


Bazı insanlar sadakat bekler. Sadakat, ajanslar için dengeleyici olarak mükemmeldir. Görsel Atölye'de güçlü bir nüfuza sahip olan çalışanlar, performansları geçici olarak düşerse, bazı sorunlar yaşayabilirler.

Fakat bu süreçte onlara destek olmak ve en kısa sürede toparlanmalarını sağlamak, aramızda oluşan ilişkiyi güçlendirir. Fakat istenmeyen durumlarda, örneğin, küçülen bir firmaya da koşulsuz bağlılık beklemek gibi niyetimiz de yok.


Çalışanlarımızın hedeflerinden şaşmalarından hoşnut olmayız. Öncüler takımında başarmak, sıkı çalışmak değildir elbette. "A" seviyesinde çabaya rağmen sürekli "B" performansında kalmaya ısrar eden arkadaşlarımıza yeni bir kariyer yolu çizmeleri konusunda teşviklerde bulunuruz. Sürdürülebilir "A" performansı her daim ödüllendirilir.

Elbette, harika işler başarmak için önemli çabalar göstermeliyiz, ancak sadece sıkı çalışma, üstün performans anlamına gelmeyebilir. Sektördeki eşsiz yetenekleri ajansımıza çekmemize ve elimizde tutabilmek amacıyla, sektör ortalamasının üzerinde bir maaş öderiz. Her çalışanın rakip ajanslardan alacağı tazminattan muhtemelen daha yüksek bir rakama tekabul ettiği de düşünülebilir.


Yetenek pazarında, en iyileri elde tutmak oldukça zor olduğunu düşününce iyi maaş vaad etmemiz, ile yetenekli insanları elde tutmak için önemlidir. Ajansımız mali zorluklarla karşılaşırsa, çalışanlarımızdan daha az ödeme yapılmasını kabul etmesini istemeyiz. Kaybetme rekoruna imza atan bir spor takımı, onu düzlüğe çıkaracak ekip arkadaşları olabildiğince başarılı olur. Öyle ki; bir kişinin yapacağı hamle ile tüm ajansın gidişatı değiştirebilir.


Öncüler modeli, ekonomik güvenliğinin, bir şirketteki kıdemin üzerinde değil, kendi becerilerine ve şirketteki itibarına dayandığı fikrini güçlendirir. Görsel Atölye’de, şaşırtıcı meslektaşlarıyla proje sürecinde zorlu sorunlarla karşılaşsalar bile aynı zamanda çok şey öğrenirler; edindikleri tecrübeler de sektörde itibar seviyesinin yükselmesine ve kişinin isim değerini artırır.


Görsel Atölye’den ayrılmaları durumunda, farklı sektörlerde bile çok rahat iş bulma şansına sahip olması bizim için onur verici. Amacımızın, kendi ajansımızın büyümesi yanında, sektöre ve topluma faydalı insanlar yetiştirmekte vardır, elbette. Takım arkadaşlarımız harika olmasına rağmen birlikte çok iyi çalışırız, her zaman daha iyi yapabileceğimizin farkındayız.


Sakinliğin verdiği bir güven duygusu içindeyiz ve daha da iyileşmeyi umuyoruz. Biz, ne kadar büyük olmak istediğimizi düşündüğümüzde, aslında hâlâ istenen seviyede değiliz. Daha çok çalışmamız gerekiyor.

Visual Atelier. Creative Brand and Communication agency aiming to make big brands valuable for the world.
 
2020 © Visual Workshop is a registered trademark and property. All Rights Reserved.